Duyurular   Projeler   Medya   NSMH   İletişim 
FMV FLORYA KAMPÜSÜ Title of the document
Florya/İstanbul ︎ 2020 ︎ İnşaat alanı: 26.000 m2 ︎ Arazi alanı: 7.000 m2 ︎ Eğitim ︎ Berin Erikci, Dilara Sezgin, Elif Çağlayan, Çiğdem Mahsunlar, Metehan Kahya, Nevzat Sayın
Title of the document


Yer ve programa ilişkin zorlayıcı etmenler kimi kararları büyük bir titizlikle gözden geçirmemizi gerektirdi. Mimari projelerin ilk aşamalarında istenenleri yerine getirmek kadar istenenleri oluşturmanın da gerektiğini düşünerek isteklerinizle yorumlarımızın bileşkesinde bir öneri geliştirdik.
                Anaokulundan liseye kadar bütün aşamaların aynı yerleşke içinde olduğu bir çözüm kurumun bütünlüğünün her aşamadaki öğrenci ve öğretmenler için hissedilir olması bağlamında önemli bir ilkesel istek olmakla birlikte bu koşullarda bunu sağlamanın kolay olmadığı da ortada. Yerin ve olası yerleşkenin büyüklükleri bağlamında yer-yapı ilişkilerinin nasıl kurulacağı çok hassas bir belirleyici. Bu yerleşke, arsanın küçüklüğü ile programın büyüklüğü nedeniyle yoğunlaştırılmış olarak bir yapı içinde temsil edilecek olduğunda bu hassaslık daha da artıyor.

FMV_Florya Sunum from NSMH on Vimeo.