TORBA EVLERİ
Bodrum/Muğla︎2008︎İnşaat alanı: 19.500 m2 ︎Arazi alanı: 47.000 m2 ︎Konut Yerleşkesi ︎Çiğdem Mahsunlar, Gaye Keskin Erol, Metehan Kahya, Nevzat Sayın, Selin Biçer, Sibel Özdoğan, Sinem Cerrah, Tuğba Okçuoğlu, Umut Durmuş


Kullanıcılarını tanıdığımız yedi ev ve o kullanıcıların tasarruflarında olan yedi evin aynısı olan bir yedi ev daha... Hiç denemediğimiz bir çalışmaydı. Yedi ayrı ev tasarlayacak ve her birini iki kez inşa edecektik.
            Her ev doğrudan kullanıcıları ile görüşülerek tasarlandı ve kullanışlılıktan forma kadar her şey her noktasında anlaşılarak geliştirildi. Bu yüzden evlerin birbirine benzemiyor olması kullanıcıların birbirine benzemiyor olması ile ilgili. Birbirlerine benzememelerine rağmen aynı yerde yaşamak isteyecek kadar yakın olmaları gibi evler de apayrı olsalar bile ortak bir mimari dili paylaşıyorlar. Her evin garajına kadar gitmesi istenen araç için gereken yol araziye en az hasarla yerleştirilmeye çalışıldı ve yerin eğrilerini kullanarak bulunduğu coğrafyada çok yaygın olan “varyant” yapıldı.